Układanie tapet Warszawa

Układanie Fototapety Flamingi Wonderwall

Układnie tapet Warszawa

Ponownie odwiedziłem mieszkanie, gdzie w zeszłym roku przykleiłem przytulną fototapetę 3d w sypialni. Teraz flamingi przykleiłem w salonie 😉

Cały czas jestem pod wrażeniem jak ta firma produkuje tapety. Każdy szczegół jest bardzo dopracowany i ciężko po montażu znaleźć łączenie.

Sprawdzanie fototapety przed montażem

Wyjąłem tapetę z dobrze zapakowanego pudełka. Oczywiście w środku znalazłem na kartce obraz tapety, który dokładnie opisuje jak połączyć bryty. Akurat w tej fototapecie nie było to konieczne, ponieważ grafika jest na tyle duża i ciężko zrobić pomyłkę zamieniając pasy tapety. Zdarzają się takie tapety gdzie nie wiadomo czy to góra czy dół i który bryt ze sobą połączyć. Wtedy na kartce z obrazem tapety wszystko jasno jest wytłumaczone. Też nie ma szans na pomyłkę. Rozwinąłem tapetę na podłodze i dokładnie sprawdziłem czy każdy bryt dobrze pasuje i czy nie ma żadnego przesunięcia. Wszystko się zgadzało. Jeszcze nie trafiłem, żeby z tej firmy był jakiś błąd lub wada fabryczna.

Gruntowanie

Na tym projekcie ściana już była bardzo dobrze przygotowana i zagruntowana przez ekipę która wykańczała mieszkanie. Znacznie przyspieszyło montaż o 2 godziny. Jeżeli ściana nie jest zagruntowana, wtedy muszę ją zagruntować i odczekać 2 godziny aż całkiem wyschnie. Dopiero wtedy można nakładać klej na ścianę.

Klejenie

Przywiozłem ze sobą profesjonalny klej wallfix contract heavy. Klej jest gotowy i też przyspiesza montaż o dobre 30 minut. Zaletą tego kleju jest cienka warstwa aplikacji. Nie trzeba dużo nakładać i dobrze trzyma. Im mniej kleju tym lepiej dla montażu, ponieważ nie wycieka wtedy na łączeniach, nie ma grubych fałdek i nie robi pęcherzy. Tapeta po takim kleju od razu wygląda gładko na ścianie.


Montaż

Wszystkie bryty były szersze i dłuższe niż ściana o kilka centymetrów. Wyznaczyłem pion i zacząłem przyklejać od lewej strony. Wypuściłem pas trzy centymetry na sufit, na listwy, na lewą ścianę i od razu ostrym nożem równo odciąłem nadmiar tapety. Łączenia przykleiłem na styk. Kolejne pasy poszły również sprawnie.

Sprawdzanie

Na ścianie jest świeżo przyklejona tapeta i tylko teraz można sprawdzić czy wszystko jest dobrze zrobione. Następnego dnia klej już wyschnie i będzie za późno. Dokładnie sprawdzam każdy centymetr kwadratowy czy na pewno nie ma żadnego pęcherzyka i czy wszystkie łączenia dobrze ze sobą pasują.

Układanie tapet Warszawa – Zapraszam do kontaktu 😉

Link do strony producenta

Scroll to Top